Za one koji stižu u Antaliju avionom (a većina ih je), prvi prizor su mnogobrojne i raznobojne zgrade iznad mora, na visokoj dugačkoj litici. Antalija se nalazi na početku Likijskog poluostrva koje je veoma šumovito. Ovde dominiraju ravnice sa isušenim nekadašnjim močvarama, voćne plantaže i dugačke plaže.
Kako uđete u Antaliju oseća se duh metropole. Grad uglavnom živi od poljoprivrede i turizma. Banane i citrusno voće su ovde glavni proizvod.
Osim stalnog ovdašnjeg stanovništva, apartmani u brojnim soliterima Antalije su i u vlasništvu Rusa i domaćih imućnih ljudi.
Gradom dominiraju lepe avenije sa palmama, duž kojih se nalaze ekskluzivni hoteli, u kojima odseda uglavnom strana klijentela. Nema mnogo zabavnog sadržaja, ali i nema potrebe. U hotelima su bazeni i vodeni parkovi. Plaža od ovih hotela je prilično nepristupačna, s obzirom da se nalaze na litici koja je visoko iznad mora. Najbolji hoteli imaju liftove za spuštanje do plaže.
Sa obe strane Antalije, levo i desno od velike stene ili litice, nalaze se velike plaže. Zapadno je šljunkovita Konjalti plaža, dugačka 5 km, a na istoku je peščana, veoma poznata plaža Lara. Obe su prilično udaljene od centra Antalije. Duž ovih plaža možete primetiti mnogobrojne hotele. Razlika je u položaju hotela. Na Lari su svi hoteli na plaži, a kada govorimo o Konjaltiju, svi hoteli su od plaže odvojeni velikom ulicom Kenan Evren Čadesi.

Antalija nije letovalište za ljubitelje klasičnog odmora (plaža, riva, restorani…) Pored tog turističkog dela sa avenijama, soliterima i palmama, tu je i Kaleiči – stari deo grada. Posebnog ambijenta, Kaleiči se sastoji od uskih ulica sa starim turskim kućama iz XIX veka i luke, stare antičke luke, preobraćene u marinu za jahte.
Duden vodopadi su dve (donji i gornji) prirodne lepote grada, koje svakako treba posetiti, nalaze se na zapadnoj i severnoj strani Antalije. Ovi vodopadi su zajedno sa rekama koje se ovde ulivaju u more. I ne samo Duden. Antalijska regija je prepuna vodopada. Planina Toros se nalazi u odnosu na more, iza antalijske ravnice, a mnogo reka se survava sa planine i formira korito u ravnici i uliva u more. Najinteresantniji su Gornji vodopadi Duden, nalaze se u samom gradu, na 8 km od mora, a 14 km od istorijskog centra. Tačnije, oni su u kraškom procepu, na visini od 20 m. Okolina je vrlo oskudna u vegetaciji i bilo kom sadržaju, te je gusto zelenilo koje okružuje vodopade i magla od kapljica zajedno u velikom kontrastu sa krajolikom.

Donji i Gornji vodopadi pripadaju istom rečnom toku, a između ta dva vodopada, taj rečni tok u obliku kanala teče kroz predgrađa Antalije.
Ispod vodopada, na visokom delu je Pećina želja. Okolo ovog otvora su mokre stene, nezgodne za pešake. U samoj pećini je nekoliko otvora kroz koje se vidi spoljašnjost i voda koja pada zajedno sa biljkama uronjenim u mlazeve vode.
Ceo deo sa vodopadima je park prirode i predstavlja popularno izletište za domaće stanovništvo. U parku je dosta kafića i restorana.
Donji vodopadi padaju u more. Nalaze se blizu plaže Lara, na visini od 40 m. Okolo vodopada na litici se nalazi avenija, i tu je i parkić sa malim izletištem.
Zato ako je vaš izbor Turska letovanje, ne propustite da posetite Antaliju.